FilistinHaberlerOrtadoğu

Filistin Yönetimi Güvenlik Birimleri Batı Yaka’da İki Kişiyi Gözaltına Aldı ​

Mahmud Abbas başkanlığındaki Filistin Yönetimi’ne bağlı güvenlik birimleri İslami Hareket taraftarlarına yönelik baskılarını sürdürüyor.

İslami Direniş Hareketi (Hamas) konuyla ilgili yayınladığı bildiride, Filistin Yönetimi güvenlik birimlerinin Batı Yaka’da iki kişiyi gözaltına aldığını ve bir kişiyi de ifade vermeye çağırdığını belirtti.

Bildiride ayrıca Filistin Yönetimi güvenlik birimlerinin çok sayıda kişiyi hukuka aykırı bir şekilde gözaltında tuttuğu ve ikisini serbest bırakılmaları yönünde mahkeme kararı bulunduğu halde gözaltında tutmaya devam ettiği kaydedildi.

Koruyucu Güvenlik birimi Nablus’ta eski esir ve eski siyasi tutuklu Casir Hammade’yi bu sabah (4 Temmuz Çarşamba) ifade vermeye gittiği sırada gözaltına aldı.

Filistin Yönetimi’ne bağlı Genel İstihbarat biriminin de Beytlahim’de Halil Kasım Eş-Şeyh isimli genci dün sabah ifade vermeye gittiği sırada gözaltına aldığı bildirildi.

Genel İstihbarat biriminin El-Halil’de de eski esir ve eski siyasi tutuklu Yusuf Ebu Ras’ı bu sabah ifade vermeye çağırdığı öğrenildi.

Filistin Yönetimi güvenlik birimlerinin Birzeit Üniversitesi Öğrenci Konseyi üyesi Uveys Münzir El-Uri’yi ve Birzeit Üniversitesi öğrencisi Hamza Ebu Gara’yı serbest bırakılmaları yönünde mahkeme kararı olmasına rağmen gözaltında tutmaya devam ettiği açıklandı

Başa dön tuşu
Bugün 23 Şubat 2024 (20) içerik yüklenmiştir.