FilistinHaberlerOrtadoğu

Filistin Yönetimi Güvenlik Birimleri Batı Yaka’da İki Kişiyi Gözaltına Aldı ​

Batı Yaka’da çok sayıda kişiyi hukuka aykırı olarak keyfi bir şekilde gözaltında tutan Filistin Yönetimi güvenlik birimleri iki kişiyi daha gözaltına aldı ve üç kişiyi de ifade vermeye çağırdı.

Filistin Yönetimine bağlı Koruyucu Güvenlik birimi Muaz Ubeyd isimli eski siyasi tutukluyu dün sabah ifade vermeye gittiği sırada gözaltına aldı.

Gözaltına alınan Muaz Ubeyd’in işgal zindanlarında tutulan Filistinli esir Muhammed Ubeyd’in ikiz kardeşi olduğu bildirildi.

Filistin Yönetimi güvenlik birimlerinin Tulkerem’de de eski esir ve eski siyasi tutuklu Raid Gavzah’ı gözaltına aldığı ifade edildi.

Bu arada, Koruyucu Güvenlik biriminin Abdurrahman Nağnağiyye isimli genci yedi gündür gözaltında tuttuğu, avukatıyla ve ailesiyle görüşmesine izin vermediği kaydedildi.

Aynı birimin Selfit’te El-Kassam Tugayları üyesi şehit Mahmud Asi’nin kardeşi, eski esir ve eski siyasi tutuklu Osman Asi’yi bu sabah ifade vermeye çağırdığı öğrenildi.

Filistin Yönetimi’ne bağlı Genel İstihbarat biriminin eski esir ve eski siyasi tutuklu Hüsam Ebu Diye’yi bu sabah, şehit Muhammed Cibran’ın oğlu eski esir ve eski siyasi tutuklu İbrahim Cibran’ı da yarın sabah ifade vermeye çağırdığı bildirildi.

İbrahim Cibran’ın işgal rejimi zindanlarından henüz 10 gün önce çıktığı belirtildi.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Şubat 2024 (33) içerik yüklenmiştir.