FilistinHaberlerOrtadoğu

Filistin Yönetimi Güvenlik Birimleri Üniversite Öğrencisini Gözaltına Aldı ​

Mahmud Abbas başkanlığındaki Filistin Yönetimi güvenlik birimleri Batı Yaka’da üniversite öğrencilerini siyasi görüşleri nedeniyle gözaltına almaya ve ifade vermeye çağırmaya devam ediyor.

Onlarca kişiyi hiçbir hukuki gerekçe olmadan gözaltında tutmayı sürdüren Filistin Yönetimi güvenlik birimleri, Batı Yaka’da bir öğrenciyi daha gözaltına aldı ve bir aktivisti de ifade vermeye çağırdı.

Genel İstihbarat biriminin Ramallah’ta Birzeit Üniversitesi öğrencisi Uveys El-Uri’yi dün üniversite kampüsü önünde gözaltına aldığı kaydedildi.

Koruyucu Güvenlik biriminin de yine Ramallah’ta aktivist İbrahim El-Kadeh’i bu sabah (24 Haziran Pazar) ifade vermeye çağırdığı öğrenildi.

 

Genel İstihbarat biriminin Nablus’ta dört gündür gözaltında tuttuğu Birzeit Üniversitesi öğrencisi Reyyan Haryuş’un gözaltı süresini 15 gün uzattığı bildirildi.

Bu arada, Filistin Yönetimi güvenlik birimlerinin Cenin’de Kadoorie Üniversitesi öğrencilerinden Ubade Ibadi ve İzzeddin Fureyhat’ı iki haftadır gözaltında tuttuğu açıklandı.

Başa dön tuşu
Bugün 26 Eylül 2022 (16) içerik yüklenmiştir.