FilistinHaberlerOrtadoğu

Filistinli Bir Grup Genç İşgal Ordusunun Saldırısından Kıl Payı Kurtuldu ​

Filistinli gençlerden bir grup dün (9 Haziran Cumartesi) ikindi saatlerinde Gazze Şeridi’nin kuzeyindeki Beyt Hanun’da işgal ordusunun sürpriz saldırısından kıl payı kurtuldu.

İşgal ordusuna ait silahlı insansız hava aracından Filistinli gençlere doğru füze atıldığını ve saldırıda ölen ya da yaralanan olmadığını belirtti.

İşgal ordusu sözcüsü, işgal ordusunun Gazze Şeridi’nin kuzeyinde yangın çıkarıcı balonlar ve uçurtmalar hazırlayan bir grup gence uyarı atışı yaptığını öne sürdü.

İşgal ordusu sözcüsü ayrıca işgal altındaki topraklarda yangınlara yol açan balonların ve uçurtmaların kullanılmasını engellemek için her yola başvurulacağı tehdidinde bulundu.

Gazze Şeridi sınırında gerçekleştirilen Büyük Dönüş Yürüyüşü gösterilerine katılan Filistinli gençlerin sınırın diğer tarafından gönderdiği yangın çıkarıcı uçurtmalar işgal altındaki topraklarda yangınlara yol açarken işgal güçleri uçurtmalara çare bulamamanın acısını yaşıyor.

Bu arada işgalcilere ait bir haber sitesinde, Nahil Uz bölgesinde Gazze Şeridi sınırını geçen Filistinli bir gencin işgal güçlerince gözaltına alındığı ve gencin üzerinde sapan bulunduğu öne sürüdü.

Başa dön tuşu
Bugün 06 Ekim 2022 (21) içerik yüklenmiştir.