FilistinHaberlerOrtadoğu

Filistinli Esir Gazeteci Er-Rimavi Açlık Grevi Eylemine Devam Ettiğini Açıkladı ​

İşgal zindanlarında esir tutulan Kudüs Televizyonu Batı Yaka Ofisi Müdürü Alâ Er-Rimavi, kendisinin ve gazeteci arkadaşlarının haksız yere gözaltına alınmasını protesto için başladığı açlık grevine devam ettiğini bildirdi.

Gazeteci Er-Rimavi, cezaevinden Filistin halkına ve dünyanın özgür insanlarına gönderdiği mektubunda, işgalcilerin gazetecilere yönelik barbarca tavrını ve hukuka aykırı bir şekilde gözaltına alınmasını protesto için başladığı açlık grevi eylemini sürdüreceğini ifade etti.

Er-Rimavi, özgürlüğe kavuşuncaya ve işgal güçleri gazetecilere yönelik gayri hukuki ve gayri ahlaki tavrına son verene kadar açlık grevine devam edeceğini açıkladı.

Basın-yayın organlarından ve uluslararası kuruluşlardan gazetecileri hedef alan barbarlığa karşı çıkmalarını isteyen Er-Rimavi, haklarını savunma ve özgürlük konusunda tavırlarının değişmez olduğunu belirtti.

Filistinli Esir Kulübü avukatı, bugün yaptığı açıklamada, 40 yaşındaki gazeteci Alâ Er-Rimavi’nin gözaltına alındığı andan itibaren açlık grevine başladığını bildirdi.

İşgal güçleri, gazeteci Er-Rimavi’yi iki gün önce üç gazeteciyle birlikte gözaltına aldı ve otomobiline el koydu.

Başa dön tuşu
Bugün 08 Şubat 2023 (18) içerik yüklenmiştir.