İslami Davet

Filistinli Gençler Yahudi Yerleşimcilerin Araçlarını Taşladı ​

25 Ocak 2018 11:19

Batı Yaka’nın güneyindeki El-Halil kentine bağlı Halhul beldesinin kuzeyinde Filistinli bir grup genç Yahudi yerleşimcilerin araçlarına taşlarla saldırdı.

Filistin tv muhabiri, Filistinli onlarca gencin Karmei Tzur Yahudi Yerleşkesi bitişiğindeki El-Havavir bölgesi yakınlarından geçen Es-Sittin yolu üzerinde Yahudi yerleşimcilerin araçlarına taş ve boş şişe attı.

Filistinli gençlerin saldırısı üzerine Yahudi yerleşimcilerin araçlarından bazılarının camlarının kırıldığı ve yoldaki trafiğin seyrinin bir süre durduğu ifade edildi.

Olay yerine gelen işgal ordusu devriyelerinin Yahudi yerleşimcilerin araçlarına taş ve boş şişe atan Filistinli gençlerin üzerine gerçek mermilerle ateş açtığı, çevredeki tarlalara ve sokaklara kaçan gençlerin peşine düştüğü, gençlerden ölen ya da yaralanan olmadığı bildirildi.

ABD Başkanı Donald Trump’ın 6 Aralık’ta Kudüs’ü işgal rejiminin başkenti ilan etmesinden bu yana Batı Yaka’nın çeşitli bölgelerinde protesto gösterileri sürerken işgal güçleriyle Filistinliler arasında da sık sık çatışmalar yaşanıyor.

Filistinli Gençler Yahudi Yerleşimcilerin Araçlarını Taşladı ​ Konusuna Ait Etiketler

Yukarı Çık