FilistinHaberlerOrtadoğu

Filistinli Kadın Esir Suzan El-Uveyvi’ye Ağır Sorgulama ​

Filistin Esir Kulübü avukatlarından Feras Es-Sabah, 40 yaşındaki Filistinli kadın esir Suzan El-Uveyvi’nin tutuklandığı ilk günden beri Askalan gözaltı merkezinde ağır ve yoğun bir sorgulamaya maruz kaldığını söyledi.

Avukat Feras Es-Sabah, El-Uveyvi’yi ziyaretinden sonra yaptığı açıklamada, Uveyvi’nin günlerce ve aralıksız sorguya tabi tutulduğunu, yoğun sorgunun sağlığını bozduğunu ve böbreklerinde dayanılmaz sancılara neden olduğunu belirterek, işgalcilerin bununla esirin iradesini kırmaya ve kendisine yöneltilen suçlamaları kabul etmesini sağlamaya çalıştıklarını ifade etti.

Avukata konuşan El-Uveyvi, tutuklanmadan önce yaptırdığı tahlillerde böbreklerinde sorun olduğunun anlaşıldığını ve tedavi olması gerektiğini hatırlatarak, ancak tutuklanmasıyla tedavisinin engellendiğini kaydetti.

El-Halil’den, evli ve üç çocuk annesi olan El-Uveyvi 5 Haziran’da tutuklanmış, avukatıyla görüşmesi yasaklanmıştı. Ancak itiraz dilekçesi üzerine avukatının kendisiyle görüşmesine izin verildi. İşgal rejimi esir El-Uveyvi’yi bölgenin güvenliğine zarar vermekle suçluyor. 

Başa dön tuşu
Bugün 24 Eylül 2022 (30) içerik yüklenmiştir.