FilistinHaberlerOrtadoğu

Filistinli Kadın Yazar Lema Hatır HaSharon Cezaevi’ne Nakledildi ​

İşgal zindanlarında esir tutulan Filistinli kadın gazeteci Lema Hatır’ın eşi Hazım El-Fahuri, Hatır’ın bugün (27 Ağustos Pazartesi) öğle saatlerinde Askalan Cezaevi’nden HaSharon Cezaevi’ne nakledildiğini bildirdi.

El-Fahuri, sosyal paylaşım siteleri üzerinden yaptığı açıklamada, Filistinli kadın yazarın sağlık durumunun iyi olduğunu ve diğer kadın esirlerle birlikte olduğunu ifade etti.

Filistin Esir Kulübü avukatı Firas Es-Sabah, Perşembe günü yaptığı açıklamada, Askalan’daki işgal rejimi askeri mahkemesinin 42 yaşındaki Filistinli kadın yazar Lema Hatır’ın gözaltı süresini yedinci kez ve bir hafta uzattığını açıklamıştı.

Esir Kulübü, konuyla ilgili yayınladığı bildiride, Hatır’ın gözaltına alındığı 24 Temmuz’dan bu yana Askalan Cezaevi’nde ağır bir şekilde sorguya çekildiğini ifade etti.

İşgal güçlerinin Filistinli kadın yazara kendisine yöneltilen suçlamaları kabul etmesi için baskı yaptığı ve Hatır’ın baskılara direnerek suçlamaları reddettiği kaydedildi.

Gazeteci-yazar Lema Hatır’ın evli ve beş çocuk annesi olduğu, eşi Hazım El-Fahuri’yle birlikte El-Halil’de yaşadığı belirtildi.

Başa dön tuşu
Bugün 03 Şubat 2023 (14) içerik yüklenmiştir.