FilistinKuzey AmerikaOrtadoğu

Gazze’nin Kuzeyinde Bir Filistinli İşçi Yaralandı.

Siyonist işgal güçlerinin ateş açması sonucu bugün (21 Şubat Pazartesi) Gazze’nin kuzeyinde taş toplayan Filistinli işçilerden biri yaralandı.

Gazze’deki İlk Yardım ve Acil Durumlar İdaresi sözcüsü Ethem Ebu Silmiyye yaptığı açıklamada, işgal güçlerinin bugün sabah erken saatlerde Gazze’nin kuzeyinde taş toplayan Filistinli işçilere ateş açması sonucu işçilerden birinin yaralandığını söyledi.

Ebu Silmiyye, yaptığı açıklamanın devamında işgal askerlerinin otomatik silahlarla işçileri taraması soncu 21 yaşındaki bir gencin sol ayağından yaralandığını belirterek, yaralının hastaneye kaldırıldığını söyledi.

Bugün Filistinli bir işçinin daha yaralanmasıyla geçen Mart ayından beri işgal askerlerinin ateşiyle yaralanan Filistinli sayısı 127’ye ulaştı.

Gazze’de ambargo altında yaşamak zorunda kalan ve son derece zor şartlarda yaşayan Filistinliler, sınır bölgesinde savaşta yıkılmış yapıların taşlarını toplayıp Gazze’de satıyorlar. Ailelerine bir lokma etmek götürme sıkıntısı içinde olan Gazeli işçiler, işgal askerlerinin sürekli ateş açması nedeniyle adeta ölüm tarlası haline gelen bölgelerde çalışmak zorunda kalıyorlar.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Şubat 2024 (33) içerik yüklenmiştir.