FilistinHaberlerOrtadoğu

Gazze Şeridi Sınırına Yakın Yerleşkelerde Dün 45 Yangın Çıktı ​

İşgal rejimi medya kaynakları, dün (1 Temmuz Pazar) sabahtan akşama kadar balonlar ve uçurtmalar nedeniyle sınıra yakın Yahudi yerleşkelerinde çıkan yangınların sayısının 45’e ulaştığını söyledi.

Yediot Ahranot gazetesi, Gazze Şeridi’nden gönderilen balonların Kfar Saad Yahudi Yerleşkesi’nde büyük bir yangına yol açtığını bildirdi.

İşgal rejimi medya kaynakları, Gazze Şeridi’nin orta kesimindeki El-Bureyc Kampı’nın doğusunda yer alan Beeri Yahudi Yerleşkesi’nde yangın çıkarıcı balon sebebiyle yangın çıktığını ifade etti.

Israel Hayom sitesi, itfaiye ekiplerinin Nahal Uz’un doğusundaki Netivot’ta tarlalarda çıkan yangını söndürmeye çalıştığını yazdı.

İşgal ordusu yangın çıkarıcı balonları ve uçurtmaları engellemek için sınıra lazer sistemi yerleştirse de sistemin şu ana kadar başarılı olamadığı belirtildi.

Gazze Şeridi’nden gönderilen yangın çıkarıcı balonlar ve uçurtmalar son günlerde işgal altındaki topraklarda onlarca yangına ve binlerce dönüm arazinin yanmasına yol açtı.

Filistinli gençlerin basit araç gereçlerle yaptığı ve kuyruğuna yanıcı madde bağlayarak sınırın diğer tarafına gönderdiği uçurtmalar ve balonlar işgalciler için kabus olmaya devam ediyor.

Başa dön tuşu
Bugün 26 Eylül 2022 (15) içerik yüklenmiştir.