İslami Davet

Gazze Şeridi Tünel Şehitlerini Son Yolculuklarına Uğurladı

31 Ekim 2017 17:54

Gazze Şeridi’nin orta kesimindeki Deir Belah bölgesi sınırında işgal ordusunun direnişe ait bir tünele düzenlediği saldırıda şehit olan yedi mücahit bugün (31 Ekim Salı) binlerce Filistinlinin katıldığı kalabalık cenaze törenleriyle toprağa verildi.

Şehitlerin naaşları Deir Belah’taki El-Aksa Şehitleri Hastanesi ve Han Yunus’taki Nasır Hastanesi’nden alınarak şehitlerin ailelerinin evlerine götürüldü.

El-Bureyc Kampı’ndaki El-Bureyc Büyük Camii’nde İslami Cihad Hareketi’nin askeri kanadı Kudüs Müfrezeleri üyesi şehitler Arafat Ebu Mürşid, Hasan Hasaneyn ve Ahmed Ebu Armane’nin cenaze namazları kılındı.

Kudüs Müfrezeleri üyesi şehitler Ömer Nassar El-Felit ve Hüsam Es-Semiri’nin cenaze namazlarının ise Deir El-Belah’taki Ebu Seyl ve El-Hikme camilerinde kılındığı ifade edildi.

İslami Direniş Hareketi (Hamas)’ın askeri kanadı İzzeddin El-Kassam Tugayları üyesi şehitler Misbah Şubeyr ve Muhammed El-Ağa’nın cenaze namazlarının da Han Yunus’taki Ehli’s-Sünne Camii’nde kılındığı bildirildi.

İşgal ordusunun dün öğle saatlerinde direnişe ait tünele düzenlediği saldırıda Kudüs Müfrezeleri ve El-Kassam Tugayları’ndan yedi mücahit şehit oldu.

Gazze Şeridi Tünel Şehitlerini Son Yolculuklarına Uğurladı Konusuna Ait Etiketler

Yukarı Çık