FilistinHaberlerOrtadoğu

Gazze’de Komutan İmad El-Alemi’yi Anma Programı Düzenlendi ​

İslami Direniş Hareketi (Hamas), dün akşam (3 Şubat Cumartesi) Gazze kentinin batısındaki Reşad Eş-Şeva Kültür Merkezi’nde geçtiğimiz günlerde hayatını kaybeden komutan İmad El-Alemi için anma programı düzenledi.

Hamas’tan ve Filistinli diğer gruplardan programa katılarak konuşma yapanlar, El-Alemi’nin yokluğunun İslami Hareket ve Filistin için büyük bir kayıp olduğuna işaret etti.

Hamas Siyasi Birimi üyesi Nizar Avadallah, El-Alemi’nin en büyük arzusunun Filistin uzlaşısının sağlanması olduğunu ve 2012’de Gazze’ye döndükten sonra Gazze Şeridi topraklarında şehit olmayı temenni ettiğini söyledi.

İslami Cihad liderlerinden Nafiz Azzam da milli ve İslami gruplar adına yaptığı konuşmada El-Alemi’nin hakkı taşıyan ve hak için ölen bir nesil yetiştirdiğini belirtti.

El-Alemi ailesi adına konuşan İmad El-Alemi’nin oğlu Hemmam ise zor günlerinde yanlarında yer alan Filistin halkına teşekkür etti.

Hemmam, babasının kendilerine araziler ve apartmanlar bırakmadığını, fakat salih ameller bıraktığını söyleyerek, İmad El-Alemi’nin çokça oruç tutan, namaz kılan ve Allah’ı zikreden biri olduğunu ifade etti.

İzzeddin El-Kassam Tugayları Askeri Enformasyon Dairesi de programa katılanlara İmad El-Alemi’nin hayatından kesitlerin yer aldığı bir film gösterdi.

Başa dön tuşu
Bugün 04 Aralık 2021 (34) içerik yüklenmiştir.