FilistinHaberlerOrtadoğu

Hadarim Cezaevi İdaresi Esirlere Ait 1800 Kitaba El Koydu ​ ​

Filistinli Esirler ve Özgürlüğe Kavuşanlar Heyeti, işgal rejimine ait Hadarim Cezaevi idaresinin esirlerin koğuşlarından topladığı 1800 kitaba el koyduğunu bildirdi.

Heyet, bugün (3 Eylül Pazartesi) konuyla ilgili yayınladığı bildiride, kitaplara el konulmasının işgal zindanlarında yatan Filistinli esirleri hedef alan şiddetli saldırının devamı niteliğinde olduğunu söyledi.

Bildiride, işgal güçlerinin el koyduğu tüm kitapların ilmi ve kültürel eserler olduğu, işgal yönetimi tarafından cezaevlerine sokulması kesin olarak yasaklanan siyasi ve askeri kitaplar olmadığı ifade edildi.

Kitaplara el konulmasının işgalcilerin Filistinli esirlere kininin boyutunu gösterdiği belirtilen bildiride, esirlerin her türlü zorluğun üstesinden gelerek cezaevlerini okula ve akademiye dönüştürdükleri kaydedildi.

Bildiride ayrıca, onlarca esirin eğitimlerini işgal zindanlarında sürdürerek üniversiteye girmeyi başardığı ve mezun olarak resmi diploma almaya hak kazandığı hatırlatıldı.

Esirler ve Özgürlüğe Kavuşanlar Heyeti, Hadarim Cezaevi’nde esirlere ait kitapların toplatılmasının sebebinin esirlerin eğitim alanındaki başarıları olduğunu söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 03 Şubat 2023 (14) içerik yüklenmiştir.