FilistinHaberlerOrtadoğu

Hamas bizi affederse Gazze’ye geri döneceğiz

Mısır’da dikta rejiminin yıkılmasının ardından zor günler geçiren Fetih’in daha önce Gazze’den kaçıp bu ülkeye gitmiş olan lider ve militanları Hamas hareketiyle İsmail Heniyye başkanlığındaki Filistin hükümetinin kendilerini affetmesi ve Gazze’ye geri dönme taleplerini bir kez daha yinelediler.

Mısır’da bulunan Fetih liderleriyle mensupları bir açıklama yayınlayarak Hamas hareketinden kendilerini affetmesini istediler.

Fetih’e bağlı internet sitesi yayınlanan bildiriyi yalanlarken, Kahire’de ikamet eden Fetih liderleri bildiriyi kabul edip, Mısır’da ayaklanan halkın kendilerine olumsuz baktığını ifade ettiler.

Mısır’daki Fetih liderleri, Mısır rejiminin yıkılmasının ardından yaptıkları ikinci çağrının Hamas hareketiyle Filistin hükümeti tarafından olumlu karşılanmasını umut ettiklerini söylediler.

Doğup büyüdükleri vatanlarına dönmekten başka çarelerinin olmadığını belirten Fetih lider ve mensupları, Hamas’ın kendilerini affetmesinin ardından Gazze’ye dönmeleri halinde burada var olan hukuka bağlı kalacakları taahhüdünde bulundular.

Hamas’ın kendilerini affetmesi durumunda bunun var olan bölünmeyi sonlandırmaya katkı sağlayacağını düşündüklerini de belirten Fetih mensupları, durumun herkes tarafından bilinmesi için basın yoluyla çağrı yapmayı uygun gördüklerini ifade ettiler.

Başa dön tuşu
Bugün 03 Şubat 2023 (14) içerik yüklenmiştir.