FilistinHaberlerOrtadoğu

Hamas: Kahire Görüşmeleri Verimli Geçti ​

İslamî Direniş Hareketi (Hamas) Siyasi Birimi üyesi Salih El-Aruri Başkanlığındaki Hamas heyetinin Kahire’de Mısır İstihbarat Başkanı Abbas Kamil ile yaptığı görüşmenin olumlu bir havada geçtiği belirtildi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Hamas hareketi, heyetin özürlük ve dönüş yolunda Filistin birliğinin sağlanması konusundaki hareketin değişmez tutumunu bir kez daha vurguladığını ifade ederek, bu hedefin gerçekleşmesi için de ortamın hazırlanmasının zorunluluğu konusundaki düşüncesini aktardığını kaydetti.

Hamas hareketi görüşmede, Filistin uzlaşı sürecine bağlı olduğunu, 2011 ve 2017 anlaşmaları çerçevesinde Mısır’ın ortaya koyduğu çabaları samimiyetle karşıladığını ve buna göre hareket ettiğini dile getirdi.

Hamas yaptığı açıklamada ayrıca, Filistin halkının birliğini sağlamak, bölünmüşlüğü ortadan kaldırmak ve Filistin uzlaşısını uygulamak için ortaya koyduğu çabalardan ötürü Mısır’a müteşekkir olduklarını, kendilerinin de bu çabaları desteklediklerini ifade etti.

Hamas yaptığı açıklamayı “nerede olursa olsunlar tüm Filistin halkını, Kudüs’te nöbet tutanları, Büyük Dönüş Yürüyüşlerine katılanları selamlıyor, şehitlerimize rahmet, yaralı olanlara acil şifalar, işgal rejimi zindanlarında bulunan esirlerimize de yakın bir özgürlük diliyoruz” ifadesiyle tamamladı.

Başa dön tuşu
Bugün 17 Mayıs 2022 (20) içerik yüklenmiştir.