FilistinHaberlerOrtadoğu

Hamas ve FHKC Birleştirici Bir Ulusal Konsey Toplama Konusunda Anlaştı ​

İslami Direniş Hareketi (Hamas) ve Filistin Halk Kurtuluş Cephesi (FHKC) liderleri, Amerika’nın Filistin davasını tasfiye planına karşı çıkma ve geniş katılımlı bir Ulusal Konsey toplama konusunda anlaştı.

Hamas Hareketi Siyasi Birimi Başkanı İsmail Heniyye’nin Gazze kentindeki ofisinde dün (6 Mayıs Pazar) gerçekleştirilen toplantıya Hamas liderlerinden Yahya Es-Sinvar, Halil El-Hayye, Ruhi Müştehi, Salah El-Berdevil ve Tahir En-Nunu katıldı.

Toplantıya FHKC’den de Siyasi Birimi üyeleri Rabah Mühenna, Kayid El-Gül ve Cemil Mezher ile Merkez Kurulu üyeleri Hüseyin Mansur ve Mahir Mezher’in katıldığı ifade edildi.

FHKC’nin yayınladığı bildiriye göre toplantıda birçok konu geniş bir şekilde ele alındı.

Bildiride, toplantıda görüşülen konuların başında Filistin halkının karşı karşıya olduğu tehdit ve tehlikeler ile ABD Başkanı Donald Trump’ın Filistin davasını tasfiye planının geldiği belirtildi.

Toplantıda tarafların Amerika’nın planına en kapsamlı ve en hızlı bir ulusal birlikle karşı konulması ve Yüzyılın Anlaşması’nın hayata geçirilmesine izin verilmemesi konusunda anlaştığı bildirildi.

Başa dön tuşu
Bugün 23 Mayıs 2022 (6) içerik yüklenmiştir.