FilistinHaberlerOrtadoğu

Hamas ve İslami Cihad FKÖ Merkez Konseyi Toplantısına Davet Edildi ​ ​

Filistin Kurtuluş Örgütü (FKÖ), Hamas ve İslami Cihad hareketlerini ABD Başkanı Donald Trump’ın Kudüs’ü işgal rejiminin başkenti ilan etmesine verilecek cevabın görüşüleceği FKÖ Merkez Konseyi toplantısına davet etti.

FKÖ Yürütme Kurulu Sekreteri Saib Arikat, dün (3 Ocak Çarşamba) konuyla ilgili yaptığı açıklamada, FKÖ Merkez Konseyi Başkanı Selim Ez-Za’nun’un her iki harekete de davet gönderdiğini belirterek, “Umarız toplantıya katılırlar” dedi.

El-Cezire kanalına konuşan Arikat, Trump’ın Kudüs kararıyla mücadelenin Filistinliler olarak bölünmüşlük haline yol açan sebepleri ortadan kaldırmak ve uzlaşıyı sağlamakla başlayacağını söyledi.

Trump’ın Kudüs kararından sonra meselelerin farklı bir boyut kazandığına dikkat çeken Arikat, yeni bir döneme girdiklerini ve bu dönemde Amerika’nın dikteleriyle karşı karşıya olduklarını ifade etti.

Arikat, Amerika’nın kararına karşı koyacaklarını ve kararın iptali için çalışacaklarını kaydederek, büyük bir uluslararası desteğin kendileriyle birlikte olduğuna dikkat çekti.

FKÖ Yürütme Kurulu Sekreteri, dünyanın uluslararası hukuka ve meşruiyete, sorunların barışçı yollarla çözülmesine bağlı olduğunu belirtti.

Başa dön tuşu
Bugün 24 Eylül 2021 (11) içerik yüklenmiştir.