FilistinHaberlerOrtadoğu

Heniyye: El-Bataş’ı Şehit Eden Bedelini Mutlaka Ödeyecek ​

İslami Direniş Hareketi (Hamas) Siyasi Birimi Başkanı İsmail Heniyye, Filistinli bilim adamı ve akademisyen Fadi El-Bataş’ın Malezya’da suikastla şehit edilmesi olayını aydınlatmak için Hamas’ın elinden gelen her şeyi yapacağını söyledi. 

Şehidin taziye evinde bugün (23 Nisan Pazartesi) Filistin Enformasyon Merkezi muhabirine konuşan Heniyye, cinayeti işleyenlerin mutlaka bedelini ödeyeceklerini ifade etti.

Heniyye, “Bizimle cinayeti işleyen arasında açık bir fatura var ve o faturayı bir gün mutlaka ödeyecek” dedi.

Filistinli bilim adamı Fadi El-Bataş’ın Malezya’da suikastla öldürülmesinden işgal rejiminin ve Mossad’ın sorumlu olduğunu söyleyen Heniyye, Hamas’ın evlatlarının, gençlerinin ve alimlerinin kanlarını yerde bırakmayacağını belirtti.

Heniyye, şehit bilim adamı Fadi El-Bataş’ın Filistin’in ve Filistin halkının en hayırlı elçilerinden biri olduğunu söyledi.

Hamas lideri, El-Bataş’ın bilgisiyle, çalışmalarıyla, üslubuyla, davetiyle, akademisyenliğiyle ve buluşlarıyla;  Malezya’ya, Filistin halkına ve ümmete kazandırdıklarıyla Filistin’i en güzel şekilde temsil ettiğini bildirdi.

Filistinli bilim adamı ve akademisyen Fadi El-Bataş, Cumartesi günü Malezya’nın başkenti Kuala Lumpur’daki evinden çıkıp sabah namazı için camiye giderken kimliği belirsiz kişilerce şehit edildi.

Başa dön tuşu
Bugün 21 Mayıs 2022 (28) içerik yüklenmiştir.