FilistinHaberlerOrtadoğu

Hüsam ​Bedran, Fetih’ten Üniversitelerde Baltacılığa Son Vermesini İstedi ​

İslami Direniş Hareketi (Hamas) Siyasi Birimi üyelerinden Hüsam Bedran, Filistin Yönetimi güvenlik birimlerinden ve Fetih hareketinden üniversitelerde baltacılık yapmaya ve öğrencilerin özgürlüklerine müdahaleye son vermelerini istedi.

Bedran, bugün (11 Temmuz Çarşamba) konuyla ilgili yaptığı açıklamada, En-Necah Üniversitesi’ndeki güvenlik görevlilerinin ve Fetih üyesi öğrencilerin İslami Kitle Öğrenci Grubu üyelerine saldırmasının tehlikeli bir gelişme olduğunu ifade etti.

Üniversite yönetiminin yaşananlardan sorumlu olduğunu belirten Bedran, güvenlik görevlilerinin saldırıda Fetih üyesi öğrencilerle işbirliği yapmasını da kınadı.

Bedran, En-Necah Üniversitesi yönetiminden Fetih yanlısı tavrını terk etmesini ve tüm gruplara eşit mesafede durmasını istedi.

Hamas lideri, En-Necah Üniversitesi’ndeki dünkü olaylar sırasında yaralanan İslami Kitle Öğrenci Grubu üyelerine de acil şifalar diledi.

En-Necah Üniversitesi’nde güvenlik görevlilerinin ve Fetih üyesi öğrencilerin İslami Kitle Öğrenci Grubu üyesi öğrencilere saldırması üzerine bazıları bıçakla olmak üzere birçok öğrenci yaralanmıştı.

Başa dön tuşu
Bugün 25 Eylül 2022 (24) içerik yüklenmiştir.