FilistinHaberlerOrtadoğu

Hüsam ​Bedran, Filistin Yönetimi’nden Sokağın Sesine Kulak Vermesini İstedi ​

İslami Direniş Hareketi (Hamas) Siyasi Birimi üyesi Hüsam Bedran, Gazze Şeridi’ne uygulanan yaptırımları protesto etmek için Ramallah kent merkezinde düzenlenen yürüyüşe övgüde bulundu.

Ramallah’taki yürüyüşün Gazze Şeridi’ne uygulanan yaptırımları sona erdirmek için doğru yönde atılmış bir adım olduğunu belirten Bedran, Filistin Yönetimi’ni sokağın sesine kulak vererek yaptırımları tamamen kaldırmaya davet etti.

Yürüyüşe katılarak vatanına bağlılığını dile getirenlere ve Gazze Şeridi’ne uygulanan yaptırımlara karşı seslerini yükseltenlere övgüde bulunan Bedran, yürüyüşün abluka altındaki halkını cezalandıranlara güçlü bir mesaj verdiğini söyledi.

Filistin Yönetimi’nin Gazze Şeridi’nde yaşayan iki milyon insana uyguladığı haksız yaptırımlara son verme zamanının geldiğini kaydeden Bedran, Gazze Şeridi’ne uygulanan yaptırımların kaldırılması için başlatılan kampanyaya katılma ve hedefine ulaşıncaya kadar kampanyayı sürdürme çağrısında bulundu.

Bedran, basın yayın organlarına da seslenerek, kampanya çerçevesinde gerçekleştirilecek etkinlikleri takip ederek kamuoyuna aktarmalarını istedi.

Filistinli gençlere Gazze Şeridi’ne uygulanan yaptırımlara karşı seslerini yükseltmeleri çağrısında bulunan Bedran, sokaktaki hareketliliğin Filistin Yönetimi’ndeki karar vericiler üzerinde baskı oluşturacağına işaret etti.

Başa dön tuşu
Bugün 06 Ekim 2022 (21) içerik yüklenmiştir.