İslami Davet

Irak Ehli Sünnet Darul İfta Merkezinden Türkiye’ye Kınama

26 Şubat 2017 17:58

Irak Ehli Sünnet Darul İfta Merkezi Meşru Siyasetler Bölümü Müdürü, İran’ın Irak’ta şiiciliği yayma peşinde olduğuna dair Türkiye’nin Tahran aleyhindeki son suçlamalarını reddederek bunun asılsız olduğunu bildirdi.

İRNA’ya açıklamada bulunan Irak Ehli Sünnet Darul İfta Merkezi Meşru Siyasetler Bölümü Müdürü Şeyh Müçtehid el-Arsan dün İRNA’ya yaptığı açıklamada, Irak halkının bu gibi açıklamaları kabul edemeyeceğini, başkalarını suçlayacağına Türkiye hükümetinden terörizmle mücadelede Irak halkının yanında yer almasını istediklerini söyledi.

Terörizmle mücadelede İran İslam Cumhuriyetinin Irak devleti ve halkına verdiği destekten dolayı da teşekkürlerini bildiren el-Arsan, geçen yıllarda kimlerin Irak halkı ve devletinin yanında yer aldıkları ve kendi canlarını feda ettikleri ve şehit olduklarının apaçık ortada olduğunu belirtti.

Bu gibi açıklamaların, öz Muhammedi İslam’ın ruhundan uzak olduğunu ve sadece ihtilaf ve çatışmaları körükleyeceğini belirten Irak Ehli Sünnet Darul İfta Merkezi Meşru Siyasetler Bölümü Müdürü, Amerikan askerlerinin Irak’ı işgal ettiği 2003 yılından itibaren dünyanın önemli casusluk merkezlerinin Irak’ta Şii ve Sünni Müslümanlar arasında tefrika çıkarmaya ve ülkeyi parçalamaya çalıştıklarını söyledi.

Irak Ehli Sünnet Darul İfta Merkezi Meşru Siyasetler Bölümü Müdürü ayrıca tüm ülkelere çağrıda bulunarak Irak’ta ihtilaf ve ayrışmayı körükleyici açıklamalarda bulunmak yerine zamanın haricilerinin vahşi saldırıları karşısında kendilerine destek vermeleri gerektiğini söyledi.

Feb 26, 2017 09:36 Europe/Istanbul

Irak Ehli Sünnet Darul İfta Merkezinden Türkiye’ye Kınama Konusuna Ait Etiketler

Yukarı Çık