HaberlerİranOrtadoğu

İran’a karşı PEJAK ve Mossad işbirliği!

İran’ın Merivan yöresinde Irak sınırına yakın bir bölgede dün gerçekleşen ve 4 sınır muhafaza görevlisinin şehit düştüğü ve 3 kişinin de yaralandığı terör saldırısı hakkında açıklama yapan Abdullahi, korsan İsrail ve Amerika casusluk örgütlerinin kuzey Irak’taki faaliyetlerine dikkat çekti.

Abdullahi, kuzey Irak’ta korsan İsrail’in resmen gazete bile yayınladığını ve bu bölgede açıkça casusluk faaliyetleri yürüttüğünü kaydetti.

Abdullahi, bundan önce İran’da tutuklanan teröristlerin Amerika ve korsan İsrail’in kuzey Irak’taki üslerinden yönlendirildiğinin ortaya çıktığını belirterek, son terör saldırısının da PJAK terör örgütü ve Mossad’ın işbirliği olabileceği ihtimali üzerinde durulduğunu vurguladı.

Bu iki terör örgütü daha önce de İran ve Türkiye içindeki terör eylemlerinde geniş işbirliklerinde bulunmuş ve siyonist İsrail devleti PKK terör örgütüne stratejik destekler vermişti.

PKK ve PEJAK, şimdi Türkiye’de tutuklu bulunan ve binlerce mazlumun kanını döktüğ halde idam edilmeyip korunan Abdullah Öcalan adlı teröristbaşının maşalığını yaptığı CIA-MOSAD ikilisi tarafından yönetiliyor.

Başa dön tuşu
Bugün 04 Şubat 2023 (14) içerik yüklenmiştir.