İslami Davet

İran Cumhurbaşkanı Ruhani: İstikrar yaratan İran hiç kimse için tehlikeli değil

7 Mart 2018 12:46

İran Cumhurbaşkanı, İran’ın savunma alanındaki gücünün caydırıcı özellik taşıdığını, barış için olduğunu ve bölgenin istikrar ve güvenliğini garanti altına aldığını bildirerek, hiç kimsenin İran’ın savunma bünyesinin güçlenmesi veya silah ve füzelerinden tedirgin olmaması gerektiğini bildirdi.

Bugün bakanlar kurulunda konuşan cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, İran İslam Cumhuriyetinin başta askeri gücü olmak üzere ekonomik, kültürel, siyasi ve sosyal gücünün başka ülkelere karşı olmadığını bildirerek, İran’ın her hangi bir ülkeye yönelik askeri saldırıda bulunmak amacıyla kendi askeri bünyesini güçlendirmediğini, İran’ın savunma bünyesinin güçlendirilmesini sadece caydırıcı amaçlı olduğunu söyledi.

İran İslam Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı kadınların siyasi, sosyal, eğitim ve araştırma alanlarındaki varlığının İslam İnkılabının büyük kazançlarından olduğunu ve İran aleyhinde insan hakları iddiasında olanların iddialarını çürütmektedir.

Kültürel Devrim Konseyi toplantısında bir konuşma yapan Ruhani, Hz Fatıma sa. İmam Humeyni, Kadınlar Günü ve Anneler Gününü tebrik etti.

Kabinede 3, bakanlıklarda 7 bakan yardımcısı ve devlet dairelerinde onlarca müşavir ve genel müdür olduğunu ifade eden Ruhani, bunların hükümetin kadınlardan yararlanma isteminin sembolleri olduğunu söyledi.

Son 4 yılda ülkede 2 milyon istihdam yaratıldığını ifade eden Ruhani, bunların birçoğunun kadınlara yaratıldığını söyledi.

İran Cumhurbaşkanı Ruhani: İstikrar yaratan İran hiç kimse için tehlikeli değil Konusuna Ait Etiketler

Yukarı Çık