FilistinHaberlerOrtadoğu

İşgal Güçleri 5, Filistin Yönetimi Güçleri de 6 Filistinliyi Tutukladı ​

Filistin halkının ensesinde bir kılıç gibi duran işgal güçleri Batı Yaka’nın Nablus ve Cenin şehirlerinde düzenlediği baskınlarda 5 Filistinliyi tutuklarken, Filistin Yönetimi güçleri de Batı Yaka’da siyasi görüşleri nedeniyle 6 kişiyi tutukladılar.

Filistin tv muhabirine bilgi veren yerel kaynaklar, işgal güçlerinin bugün (16 Mart Cuma) sabah erken saatlerde Nablus şehrinin güneyinde yer alan Zatera askeri geçiş noktasında dört genci tutukladıklarını belirttiler.

Kaynaklar askeri geçiş noktadasın araçları durdurup arama yapan işgal güçlerinin bir araçtaki dört genci tutukladıklarını ifade ettiler.

Bugün sabah Cenin şehrine bağlı Burkin beldesine baskın düzenleyen işgal güçleri evlere yaptıkları baskınların ardından bir genci tutukladılar.

Diğer taraftan işgal güçleri gibi Filistin halkına baskı yapmaya ve işgalci adına kendi halkını sindirmeye çalışan Filistin Yönetimi güçleri de siyasi görüşleri nedeniyle 6 kişiyi tutukladılar, daha önce tutuklananları da hukuki bir dayanak olmadan zindanda tutmayı sürdürüyorlar

Kapalı