FilistinHaberlerOrtadoğu

İşgal Güçleri Batı Yaka ve Kudüs’te Çok Sayıda Genci Gözaltına Aldı ​

İşgal güçleri dün gece ve bu sabah (7 Mayıs Pazartesi) Batı Yaka’nın çeşitli bölgelerine baskın düzenleyerek çok sayıda genci gözaltına aldı veya sorguya çekti.

Selfit’in batısındaki Karavetu Beni Hassan köyünde işgal güçlerinin bu sabah erken saatlerde altı kişiyi gözaltına aldığı ifade edildi.

Filistin TV muhabirinin bildirdiğine göre işgal güçleri köy sakinlerinden Eyyub Ahmed El-Arabi, Cemal Abdulaziz El-Arabi, Eymen Emin Mer’i, Muhammed Emin Mer’i, Muhammed İzzet Mer’i ve Muhammed Ebu’l-Kasım’ı gözaltına aldı.

İşgal güçlerinin ayrıca köy sakinlerinden Rabhi El-Mer’i’nin evinde arama yaptığı ve oğlu Said’i ifadeye çağırdığı belirtildi.

İşgal güçlerinin bu sabah erken saatlerde Nablus’un doğusundaki Salim beldesinde halkı topluca sorguya çektiği ve birçok eve baskın düzenlediği kaydedildi.

İşgal askerlerinin belde sakini gençleri meydanda toplayarak saatlerce beklettiği ve tek tek sorguya çektiği ifade edildi.

Cenin’de ise işgal güçlerinin bu sabah erken saatlerde Cenin Kampı’na baskın düzenleyerek iki genci gözaltına aldığı bildirildi.

İşgal güçleri bu sabah erken saatlerde ayrıca Beytlahim’e bağlı El-Hıdır beldesinde birçok eve baskın düzenleyerek üç genci gözaltına aldı.

El-Halil vilayetindeki El-Arrub Kampı’ndan iki genci ve Halhul beldesinden bir genci gözaltına alan işgal güçlerinin Kudüs yakınlarındaki Hızma beldesinde de iki genci gözaltına aldığı öğrenildi.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Mayıs 2022 (22) içerik yüklenmiştir.