FilistinHaberlerOrtadoğu

İşgal Güçleri Batı Yaka’da 13 Filistinliyi Gözaltına Aldı ​

İşgal ordusu Batı Yaka’nın çeşitli bölgelerine düzenlediği baskınları bugün de sürdürdü ve bu sabah (3 Temmuz Salı) erken saatlerde düzenlediği baskınlar sırasında 13 Filistinliyi gözaltına aldı.

İşgal ordusu konuyla ilgili yayınladığı bildiride, işgal güçlerine ve Yahudi yerleşimcilere yönelik halk direnişi eylemlerine katıldıkları için aranan 13 Filistinlinin gözaltına alındığını açıkladı.

Gözaltına alınanlardan ikisinin Beytlahim’deki Ed-Dehişe Kampı’ndan, ikisinin Tegu’ ve Beyt Ficar beldelerinden, ikisinin Deir Ebu Meşal ve El-Mezraa El-Ğarbiyye beldelerinden, üçünün de Tulkerem’den olduğu ifade edildi.

İşgal güçlerinin Ed-Dehişe Kampı’na düzenlediği baskın sırasında çatışmaların yaşandığı ve işgal askerlerinin İsmail Rıdvan isimli genci kamp sokaklarında bir süre kovaladıktan sonra gözaltına aldığı kaydedildi.

 

İşgal güçlerinin bu sabah erken saatlerde ayrıca Tulkerem’in çeşitli bölgelerine baskın düzenleyerek üç kişiyi gözaltına aldığı bildirildi.

Filistin TV muhabiri, işgal güçlerinin Ahmed El-Hatib’i evine baskın düzenleyerek gözaltına aldığını söyledi.

İşgal güçleri Kafin beldesinde de Şeyh Ömer Halil Ammar’ı evine baskın düzenleyerek gözaltına aldı ve belde girişinde barikat kurdu.

Kafin beldesine baskın sırasında yaşanan çatışmalarda Filistinli bir gencin yaralandığı ifade edildi.

Başa dön tuşu
Bugün 25 Mayıs 2024 (48) içerik yüklenmiştir.