FilistinHaberlerOrtadoğu

İşgal Güçleri Batı Yaka’da 23 Filistinliyi Gözaltına Aldı ​

İşgal güçleri bu sabah (12 Eylül Çarşamba) erken saatlerde Batı Yaka’nın çeşitli bölgelerine baskın düzenleyerek 23 Filistinliyi gözaltına aldı.

İşgal askerleri Batı Yaka’daki baskınlar sırasında “terör örgütleriyle bağlantılı” olduğu bahanesiyle bir miktar paraya el koyarken, Gazze Şeridi açıklarında da işgal güçleri Filistinli balıkçı teknelerine ateş açtı.

İşgal güçlerinin Batı Yaka’da baskın düzenlediği evlerin altını üstüne getirdiği ve arama bahanesiyle eşyalara zarar verdiği, ev sakinlerinden bazılarını sorguya çektiği kaydedildi.

İşgal ordusu konuyla ilgili yayınladığı bildiride, işgal askerlerine ve Yahudi yerleşimcilere yönelik halk direnişi eylemlerine katıldıkları şüphesiyle 23 Filistinlinin gözaltına alındığını açıkladı.

İşgal güçleri Gazze Şeridi’nin orta kesimindeki En-Nuseyrat bölgesi açıklarında bu sabah Filistinli balıkçı teknelerine taciz ateşi açtı.

İşgal güçlerinin Gazze Şeridi’nin kuzeyinde sınırdaki dikenli telleri sökmeye çalışan bir gruba uyarı ateşi açtığı, saldırılarda ölen ya da yaralanan olmadığı bildirildi.

Dün gece Kudüs’e bağlı Ebu Dis beldesi yakınlarında işgal ordusuna ait bir kışlaya boru tipi bomba atıldığı ifade edildi.

İşgal ordusu bombanın Sınır Muhafızlarına ait kışlanın kapısına zarar verdiğini ve eylemcileri yakalamak için operasyon başlatıldığını açıkladı. 

Başa dön tuşu
Bugün 09 Aralık 2021 (33) içerik yüklenmiştir.