FilistinHaberlerOrtadoğu

İşgal Güçleri Batı Yaka’da İki Genci Tutukladı İkisini de İfadeye Çağırdı ​

Filistin halkına karşı baskılarını sürdüren işgal güçlerinin Batı Yaka’nın bazı noktalarına baskınlar yaparak iki genci tutukladığı, ikisini de ifadeye çağırdığı belirtildi.

Filistin TV muhabiri verdiği bilgide, işgal askerlerinden kalabalık bir grubun El-Halil şehrinin güney doğusuna düşen Kalkas mezrasına baskın yapıp burada Yusuf Ebu Esnine (24) adındaki Filistinli gencin evinde arama yaptıktan sonra kendisini tutuklayıp bilinmeyen bir yere götürdüğünü ifade etti.

Başka bir grup asker de El-Halil’deki Ebu Esnine Mahallesinde Filistinli esir Muhammed Ebu Turki’nin annesinin kaldığı eve baskın yaptı. Askalan cezaevinden getirilen Filistinli esirle birlikte evi didik didik arayan işgal güçleri ev eşyalarına zarar verdikten sonra beraberlerinde getirdikleri Filistinliyi de tekrar sorgu merkezine götürdüler.

Es-Sebu da ise Maharik ve El-Bedarin ailelerinden iki kişinin evlerine baskın yapan işgal güçleri silah ve para ele geçirdiklerini iddia ettiler.

İşgal güçleri, El-Halil’in doğusunda Muhammed En-Nasira, Selman Adile ve Halil Et-Tarariya’nın evlerine baskın yapıp ifadeye çağırdılar.

Diğer taraftan El-Halil’in kuzeyinde Vadi Sair’de geçici arama noktası oluşturan işgal güçleri yaptıkları aramalarda Filistinli genç Muhammed Süleyman Şelalide’yi (22) tutuklayıp bilinmeyen bir yere götürdüler.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Nisan 2024 (25) içerik yüklenmiştir.