FilistinHaberlerOrtadoğu

İşgal Güçleri Batı Yaka’nın Birçok Bölgesine Baskın Düzenledi ​

İşgal güçleri dün gece ve bu sabah (7 Mart Çarşamba) erken saatlerde Batı Yaka’nın çeşitli bölgelerine baskın düzenlerken, işgal ordusu Kuzey El-Ağvar bölgesinde yoğun bir şekilde tatbikat yapıyor.

İşgal güçleri Nablus kentinde birçok binaya baskın düzenledi. Hüsam El-Mısri, işgal güçlerinin Abdurrahim Mahmud Caddesi’ndeki El-Mısri Apartmanı’na baskın düzenleyerek dairesinde ve otomobilinde arama yaptığını söyledi.

İşgal güçlerinin ayrıca Ed-Denbek, Es-Sahl, El-Mısri ve Yamun ailelerine ait evlere baskın düzenlediği ifade edildi.

Bu arada işgal güçlerinin El-Halil’den Nablus Sebze ve Meyve Hali’ne gitmekte olan iki kamyon dolusu kenger bitkisine El-Konteynır kontrol noktasında el koyduğu bildirildi.

İşgal güçlerinin tacir Hacı Abdurrezzak Ebu Sabit’e ait olan kenger bitkilerini geri vermek için Filistinli tacirden büyük miktarda ceza ödemesini istediği belirtildi.

İşgal güçleri Beytlahim vilayetinde de El-Hıdır beldesinden Hasan Salah’ı, Tegu’ beldesinden de Suheyb İbrahim Ubeyyat ve Ahmed Mahmud El-Ammur’u gözaltına aldı.

İşgal güçlerinin El-Mezraa El-Ğarbiyye’de Isam Yusuf Şureytih’i, Rantis beldesinden Suheyb Mahmud Zeki Ebu Selim ve Beyt Aver Et-Tahta beldesinden de Hüsni Cabir’i gözaltına aldığı ifade edildi.

İşgal güçlerinin Selfit vilayetinde ise Merda beldesinden Adil Şehhade’yi gözaltına aldığı öğrenildi.

Başa dön tuşu
Kapalı