FilistinHaberlerOrtadoğu

İşgal Güçleri El-Halil’in Güneyinde Aracına Ateş Açtığı Filistinli Şoförü Yaraladı ​

El-Halil’in güneyindeki Etzion Kavşağı’nda bugün (20 Haziran Çarşamba) Filistinli bir genç işgal güçlerinin aracına ateş açması sonucu yaralandı.

Güvenlik kaynakları, El-Halil ve Beytlahim vilayetlerini birbirine bağlayan Etzion Kavşağı’nda görevli işgal askerlerinin Filistinlilere ait bir araca ateş açtıklarını söyledi.

İşgal askerlerinin açtığı ateş sonucu araçta bulunan 27 yaşındaki Ahmed Nasır Sevabite’nin kurşunla sırtından yaralandığı ve El-Halil’deki bir hastaneye kaldırıldığı ifade edildi.

Filistin resmi haber ajansı Wafa, işgal güçlerinin Beyt Ficar, Ümmü Selmune ve Tegu’ beldeleri girişlerini kapatarak yoldan geçen araçlarda arama yaptığını bildirdi.

Öte yandan, işgal rejimi medyası bu sabah El-Halil kentindeki İbrahim El-Halil Camii yakınlarındaki bir kontrol noktasında patlama meydana geldiğini öne sürdü.

İşgalcilere ait Walla haber sitesi, Filistinli gençlerin İbrahim El-Halil Camii girişindeki kontrol noktasına boru tipi el yapımı bomba attığını ve saldırıda ölen ya da yaralanan olmadığını yazdı.

Başa dön tuşu
Bugün 06 Ekim 2022 (21) içerik yüklenmiştir.