Filistinİşgalci İsrail Rejimi

İşgal güçleri Eriha yakınlarında 3 Filistinlinin evini yıktı

İsrail işgal güçlerinin bugün (19 Eylül Pazartesi) sabah Filistin’in Batı Şeria bölgesinin kuzey kesiminde yer alan Eriha şehrinin kuzeybatısında Reşayide bedevilerinin yaşadığı bölgede 3 evi yıktığı haber verildi. 

Bedevilerin haklarının savunulması için kurulmuş olan El-Beyder isimli kuruluşun başkanı Hasan Muleyhat, işgal güçlerinin sabahleyin Reşayide bedevilerinin yaşadığı bölgede Muhammed Ali Tarif Reşayide, Imad Ali Tarif Reşayide ve Emin Muhammed Muleyhat isimli şahısların evlerini yıktığını dile getirdi. 

El-Beyder teşkilatının başkanı yaptığı basın açıklamasında, söz konusu üç evin yıkılmasının İsrail işgal rejiminin ırkçı tasfiye politikasından kaynaklandığını, işgal rejiminin bu politikayı bedevilere yönelik olarak çok daha katı bir şekilde uyguladığını, onları yurtlarından çıkarmak ve arazilerini yahudi yerleşimciler yararına gasp etmek için sistemli bir çalışma yaptığını, bunun bütün uluslararası anlaşmalara ve insan hakları ilkelerine aykırı olduğunu dile getirdi. 

Muleyhat, tüm insan hakları kuruluşlarını ve sivil toplum kurumlarını Filistinlilerin haklarını savunmak ve işgal rejiminin ırkçı tasfiye politikasına karşı tavır almak için harekete geçmeye çağırdı.

Reşayide Bedevileri köyü daha önce de muhtelif baskınlara ve yıkımlara maruz kalmıştı.

Başa dön tuşu
Bugün 27 Eylül 2022 (18) içerik yüklenmiştir.