FilistinHaberlerOrtadoğu

İşgal Güçleri Gazze Şeridi Sınırını Geçen Filistinli 5 Genci Gözaltına Aldı ​

İşgal güçleri dün (10 Haziran Pazar) Gazze kentinin doğusunda sınırı geçen Filistinli beş genci Nahil Uz bölgesi ve Askalan’daki Yerel Konsey yakınlarında gözaltına aldı.

İşgal rejiminde yayınlanan Israel Hayom gazetesi, işgal güçlerinin Nahil Uz yakınlarında Filistinli iki genci gözaltına aldığını ve gençlerin silahsız olduklarını belirtti.

Quds Press Haber Ajansı’nın bildirdiğine göre, gazetenin internet sitesinde yayınlanan haberde, gözaltına alınan gençlerin sorguya çekilmek üzere götürüldükleri ifade edildi.

İşgalcilere ait 0404 sitesi de işgal güçlerinin Karni geçiş noktası yakınlarında sınırı geçmeye çalışan üç Filistinliye ateş açtığını ve bölgede yangın çıkarmaya çalışan gençlerin kaçmayı başardığını yazdı.

İşgal ordusuna yakınlığıyla bilinen sitenin haberinde, Askalan’daki Yerel Konsey yakınlarına sızan Filistinli bir gencin gözaltına alındığı ifade edildi.

Haberde, Shaar Hanegev’deki Yerel Konsey’e sızan Filistinli iki gencin de kuşatılarak gözaltına alındığı ve sorguya çekilmek üzere götürüldüğü bildirildi.

İşgal ordusu dün akşam da Gazze Şeridi’nden işgal altındaki topraklara sızan Filistinli bir genci gözaltına almıştı.

Başa dön tuşu
Bugün 26 Eylül 2022 (16) içerik yüklenmiştir.