FilistinHaberlerOrtadoğu

İşgal Güçleri Kudüs’te Biri Kadın Dört Filistinliyi Gözaltına Aldı ​

İşgal güçleri dün akşam (6 Mayıs Pazar) Kudüs’ün kuzeyindeki Kalendiya kontrol noktasında Filistinli bir kadını ve El-İseviyye köyünde üç genci gözaltına aldı.

İşgalcilere ait 0404 sitesi, Kudüs’ün kuzeyindeki Kalendiya kontrol noktasında görevli Sınır Muhafızları askerlerinin 47 yaşında Filistinli bir kadını bıçak taşıdığı iddiasıyla gözaltına aldığını yazdı.

İşgal ordusuna yakınlığıyla bilinen sitenin haberinde, gözaltına alınan Filistinli kadının ilk önce bıçağı iş için yanında taşıdığını söylediği ve daha sonra ifadesini değiştirerek saldırı amacıyla taşıdığını itiraf ettiği öne sürüldü.

Gözaltına alınan kadının Kudüs’teki bir güvenlik merkezine götürüldüğü ve Kudüs’ün doğusundaki El-Ayzeriyye beldesi sakinlerinden olduğu belirtildi fakat kimliği hakkında daha başka bilgi verilmedi.

Yerel kaynaklar, işgal güçlerinin Kudüs’ün kuzeydoğusundaki El-İseviyye beldesinde Ahmed Abdurrauf, Yusuf Mustafa ve Tarık Mustafa isimli gençleri gözaltına aldığını bildirdi.

İşgal polisinin dün ayrıca ikindi saatlerinde Kudüs’ün güneyindeki Silvan beldesinde Vadi Hulve Mahallesi’ne baskın düzenlediği ifade edildi.

Vadi Hulve Bilgi Merkezi, işgal polisinin ailelerden birinin astığı Ramazan kutlamasına itiraz ettiği fakat belde sakinlerinin pankartın indirilmesine izin vermediği belirtildi. 

Başa dön tuşu
Bugün 23 Mayıs 2022 (6) içerik yüklenmiştir.