FilistinHaberlerOrtadoğu

İşgal Güçleri Kudüs’te Filistinli 6 Genci Gözaltına Aldı ​

İşgal rejimi kaynakları, işgal polisinin son günlerde İsrail hedeflerine ve araçlara taş attıkları gerekçesiyle Filistinli altı genci gözaltına aldığını söyledi.

İşgalcilere ait 0404 sitesi Dün (30 Ağustos Perşembe) konuyla ilgili yayınladığı haberde, Kudüs kentinin doğusunda bir bölgeye işgal güçlerinin düzenlediği baskın sırasında bir işgal askerinin atılan taşla yüzünden yaralandığını ve yaralı askerin hastaneye kaldırıldığını ifade etti.

İşgal ordusuna yakınlığıyla bilinen 0404 sitesi, işgal polisinin taş atan gençleri yakalamayı başardığını ve gençlerin işgal askerine saldırı suçlamasıyla sorguya çekildiklerini bildirdi.

Bu arada, işgalcilere ait sitede ayrıca, Kudüs’ün güneyindeki Ma’ale Amos Yahudi Yerleşkesi yakınlarında taşlı saldırıya uğrayan bir İsrail otobüsünde hasar meydana geldiğini belirtti.

Haberde ayrıca Filistinlilerin Yahudi yerleşimcilerin araçlarını Kudüs’ün kuzeyindeki Atarot Yahudi Yerleşkesi’nden geçtikleri sırada taşladıkları ve araçlardan birinin zarar gördüğü kaydedildi.

Yahudi yerleşimcilere ait araçların ayrıca El-Halil’e bağlı Tefuh beldesi yakınlarında, Nablus’a bağlı El-Leben Eş-Şarkiyye’de ve Ramallah’ın kuzeybatısındaki Halmesh Yahudi Yerleşkesi yakınlarında taşlı saldırıya uğradığı bildirildi.

Başa dön tuşu
Bugün 29 Ocak 2023 (16) içerik yüklenmiştir.