FilistinHaberlerOrtadoğu

İşgal Güçleri Kudüs’te İki Genci Gözaltına Aldı ​

İşgal güçleri dün akşam (11 Eylül çarşamba) Kudüslü iki genci işgal rejimiyle ilişkileri düzeltme etkinliğini protesto gösterisi sırasında gözaltına aldı ve bir çocuğa da Silvan beldesinden uzaklaştırma cezası verdi.

Yerel kaynaklardan edinilen bilgiye göre, işgal güçleri Amir El-Belbisi ve İhab Eş-Şelebi’yi Kudüs merkezindeki Şeyh Cerrah Mahallesi’nde Kudüslü gençlerin işgal rejimiyle ilişkileri normalleştirme etkinliğine karşı düzenlediği gösteriye müdahalesi sırasında gözaltına aldı.

Quds Press Haber Ajansı’na konuşan kaynaklar, gençlerden bir grubun etkinliğin başlamasından kısa süre önce alana girmeyi başardıklarını ve işgal aleyhine slogan atmaya başladıklarını söyledi.

İşgal güçlerinin etkinliğin yapılacağı alana baskın düzenleyerek gösterici gençlere müdahale ettiği ve ikisini gözaltına aldığı kaydedildi.

Kaynaklar, işgal güçlerinin Şeyh Cerrah Mahallesi’ndeki ana caddeyi trafiğe kapatarak kimlik kontrolü yaptığını, bölgede gerginlik yaşandığını ve etkinliğin gerçekleştirilemediğini söyledi.

Öte yandan, işgal güçleri Silvan beldesi Batnu’l-Heva Mahallesi sakinlerinden İbrahim İyad Cabir isimli çocuğa 15 gün beldeye ve evine girmeme cezası verdi.

İşgal güçlerinin dün sabah Cabir’i gözaltına aldığı ve uzaklaştırma cezası vermeden önce birkaç saat sorguya çektiği belirtildi.

Başa dön tuşu
Bugün 08 Şubat 2023 (18) içerik yüklenmiştir.