FilistinHaberlerOrtadoğu

İşgal Güçleri Nablus’ta Askeri Geçiş Noktasında 3 Filistinliyi Tutukladı ​

Filistin halkına karşı baskılarını sürdüren işgal güçleri bugün (29 Haziran Cuma) sabah Batı Yaka’nın kuzeyinde yer alan Nablus şehrinin güneyinde bulunan Za’tera askeri geçiş noktasında üç kişiyi tutukladılar.

Filistin Enformasyon Merkezi muhabiri verdiği bilgide, işgal güçlerinin askeri noktada Hakim Şehvan, Ahmed Eş-Şeyh Kasım ve Muhammed Hassune’yi gözaltına alıp sorgu için merkeze götürdüklerini belirtti.

Diğer taraftan bugün sabah erken saatlerde El-Halil’de bazı evlere baskın düzenleyen işgal güçleri evlerde terör estirerek arama yaparken ev eşyalarına da zarar verdiler.

Filistin tv muhabiri verdiği bilgide, işgal güçlerinin bugün sabah El-Halil’in Ez-Zeytun semtine baskın düzenlediklerini, Hamas liderlerinden Dr. Adnan Ebu Tebbane’nin evinde arama yaparak, evin altına üstüne getirdiklerini ve daha sonra evi terk ettiklerini bildirdi.

Filistin Enformasyon Merkezi muhabiri, işgal güçlerinin daha sonra Vadi El-Heriyye’ye de baskın yapıp burada eski esirlerden Ali Hamdan’ın evinde, Vadi Ebu Eklile’de ise yine eski esirlerden Selame El-Heymunu’nun evinde aramalar yapıp eşyalara zarar verdiklerini belirtti.

Başa dön tuşu
Bugün 06 Aralık 2023 (1) içerik yüklenmiştir.