FilistinHaberlerOrtadoğu

İşgal Güçleri Ramallah’ın Batısında Filistinli İki Gazeteciyi Yaraladı ​

Ramallah’ın batısındaki Ras Kerker köyünün Er-Reysan Dağı bölgesinde işgal güçleriyle yaşanan çatışmaları takip eden gazetecilerden ikisi plastik mermiyle yaralandı.

Filistin Sağlık Bakanlığı, gazeteci Isam Er-Rimavi ve gazeteci Abbas El-Mevmeni’nin Filistin Sağlık Kompleksi’ne yaralı olarak getirildiklerini ve yaralarının hafif olduğunu açıkladı.

İşgal ordusunun gazetecileri kasıtlı olarak hedef aldığı ve korkuttuğu, görevlerini yapmalarına engel olduğu, çeşitli bölgelerde işgal güçlerinin Filistin halkına yönelik ihlallerini kamuoyuna aktarırlarken gözaltına aldığı ifade edildi.

İşgal güçleri Ramallah’ın batısında yer alan Er-Reysan Dağı bölgesinde Yahudi yerleşimcilerin Filistinlilere ait arazileri tahrip etmesini ve bölgenin askeri alan ilan edilmesini protesto için Ras Kerker köyü sakinlerinin düzenlediği barışçıl gösterilere şiddet kullanarak müdahale ediyor.

İşgal askerleri, bölgede düzenlenen gösterileri takip eden gazetecilerin yaşanan ihlalleri dünya kamuoyuna aktarmalarını engellemek için de gazetecileri hedef alıyor.

Başa dön tuşu
Bugün 03 Şubat 2023 (14) içerik yüklenmiştir.