FilistinHaberlerOrtadoğu

İşgal Güçlerine Ait Güvenlik Noktasına Ateş Açıldı ​

İşgal rejimi kaynakları, Batı Yaka’nın güneyindeki Beytlahim vilayeti toprakları üzerinde kurulu Gush Etzion Yahudi Yerleşkeleri Kompleksi’nin koruma görevlileri noktasına hızla gelen bir araçtan ateş açıldığını bildirdi.

İşgal rejimi radyosu, konuyla ilgili yayınladığı haberde, açılan ateş sonucu ölen ya da yaralanan olmadığını ifade etti.

Haberde ayrıca, işgal güçlerine ait noktaya ateş açılan aracın olay yerinden uzaklaşmayı başardığı ve işgal ordusunun bölgeye çok sayıda asker gönderdiği belirtti.

Öte yandan, 1948’de işgal edilen Filistin topraklarındaki Tel Aviv kentinde aniden sirenlerin çalmaya başladığı kaydedildi.

Dün akşam (24 Haziran Pazar) Tel Aviv’de sirenlerin sürpriz bir şekilde çalmaya başlaması nedeniyle işgalcilerin korkuya kapıldıkları ve sirenlerin çalma sebebinin bilinmediği ifade edildi.

Dün ayrıca sabah saatlerinde Batı Yaka’nın Beytlahim kenti yakınlarında Filistinli bir sürücünün gerçekleştirdiği otomobille çarpma eylemi sonucu üç işgal askeri yaralanmış ve eylemi gerçekleştiren sürücü olay yerinden kaçmayı başarmıştı.

Başa dön tuşu
Bugün 01 Ekim 2022 (1) içerik yüklenmiştir.