FilistinHaberlerOrtadoğu

İşgal Güçlerinin ve Yerleşimcilerin Filistinlilere Yönelik İhlalleri Sürüyor ​

İşgal güçleri ve Yahudi yerleşimciler Batı Yaka ve Kudüs’te Filistinlilere, evlerine ve arazilerine yönelik ihlallerini sürdürüyor.

İşgal güçleri bu sabah (11 Haziran Pazartesi) Batı Yaka’nın çeşitli bölgelerine gerçekleştirdiği baskınlarda biri gazeteci 12 kişiyi gözaltına aldı.

İşgal güçleri El-Halil’in güneyindeki Dura kentinde El-Envar sanat grubu üyesi altı kişiyi şiddete teşvik eden ve direnişin devam etmesi çağrısında bulunan marşlar söyledikleri gerekçesiyle gözaltına aldı.

Bu arada, onlarca Yahudi yerleşimcinin işgal güçlerinin himayesinde El-Halil’in Eski Belde semtindeki Eş-Şuheda Caddesi’nde terör estirdiği kaydedildi.

Yahudi yerleşimcilerin Filistinlilerin evlerine taş ve cam şişelerle saldırdığı, yoldan geçenleri darp ettiği ve beş kişinin yaralandığı bildirildi.

Öte yandan, işgal rejimi yüksek mahkemesi bugünkü oturumunda Kudüs’ün Silvan beldesinde yüzlerce Filistinlinin yaşadığı beş dönüm genişliğindeki araziyi Yahudi yerleşimcilere ait Ateret Cohanim örgütüne tahsis etti.

İşgal güçlerinin ayrıca Beytlahim’in güneyindeki El-Hıdır beldesinde Filistinlilere ait araziler üzerine konteynırlar yerleştirdiği ve bölgenin girişine demir kapı taktığı bildirildi.

 

Başa dön tuşu
Bugün 27 Eylül 2022 (18) içerik yüklenmiştir.