FilistinHaberlerOrtadoğu

İşgal Ordusu Gazze Şeridi’nin Kuzeyinde Filistinli Gençleri Hedef Aldı ​

İşgal ordusuna ait silahlı insansız hava araçları dün (12 Temmuz Perşembe) Gazze Şeridi’nin kuzeyinde Filistinli gençlerden oluşan iki gruba üç füze attı.

Yerel kaynaklardan edinilen bilgiye göre, ilk önce işgal ordusuna ait bir SİHA’dan Gazze Şeridi’nin kuzeyindeki Cibaliya beldesinin doğusunda bulunan bir grup gence füze atıldı. Saldırıda gençlerden ölen ya da yaralanan olmadığı bildirildi.

Kaynaklar, daha sonra işgal ordusuna ait başka bir SİHA’dan Gazze Şeridi’nin kuzeyindeki Beyt Hanun’un kuzeydoğusunda bulunan bir grup Filistinli gence iki füze atıldığını belirtti. İkinci saldırıda da ölen ya da yaralanan olmadığı ifade edildi.

İşgal ordusu Gazze Şeridi sınırında gerçekleştirilen Büyük Dönüş Yürüyüşü gösterilerine katılan Filistinli gençleri sınıra yakın Yahudi yerleşkelerine yangın çıkarıcı balon ve uçurtma gönderdikleri gerekçesiyle zaman zaman SİHA’larla hedef alıyor.

Gazze Şeridi’nden sınıra yakın Yahudi yerleşkelerine gönderilen yangın çıkarıcı balonlar ve uçurtmalar işgal altındaki topraklarda yüzlerce yangına yol açtı.

Filistinli gençlerin basit araç gereçlerle yaptığı ve kuyruğuna yanıcı madde bağlayarak sınırın diğer tarafına gönderdiği uçurtmalar ve balonlar işgalciler için kabus olmaya devam ederken, balon ve uçurtmalarla başa çıkamayan işgal ordusu Filistinli gençlere hava saldırılarıyla gözdağı vermeye çalışıyor.

Başa dön tuşu
Bugün 02 Ekim 2023 (23) içerik yüklenmiştir.