FilistinHaberlerOrtadoğu

İşgal Ordusunun Hava Saldırısında Filistinli Üç Genç Yaralandı ​

İşgal ordusunun silahlı insansız hava aracıyla Gazze’nin doğusuna gerçekleştirdiği saldırıda üç genç yaralandı.

İşgal ordusunun bu sabahtan itibaren düzenlediği saldırılarda yaralananların sayısının biri çocuk olmak üzere 7’ye yükseldiği bildirildi.

Filistin Enformasyon Merkezi muhabiri, Eş-Şucaiyye Mahallesi’ndeki Melike bölgesinin doğusunda bulunan bir grup gence işgal ordusuna ait SİHA’dan bir füze atıldığını söyledi.

Saldırıda üç gencin yaralandığı ve yaralı gençlerin Eş-Şifa Hastanesi’ne kaldırıldıkları ifade edildi.

Gazze Şeridi’nin kuzeyinde işgal askerlerinin bugün (24 Temmuz Salı) öğleden sonra Filistinli bir grup gence ateş açması sonucu bir gencin yaralandığı bildirildi.

Filistin TV muhabirinin yerel kaynaklardan edindiği bilgiye göre, işgal güçleri Cibaliya’nın doğusunda bir grup Filistinliye ateş açtı.

İşgal güçlerinin açtığı ateş sonucu bir gencin yaralandığı ve bölgedeki bir hastaneye kaldırıldığı ifade edildi.

İşgal güçlerinin Cibaliya beldesinin doğusunda bu sabah iki ayrı gruba açtığı ateş sonucu da iki Filistinlinin yaralandığı açıklandı.

Yerel Safa Haber Ajansı’nın bildirdiğine göre, Cibaliya’nın doğusunda işgal askerlerinin ateş açtığı Filistinli bir genç ayağından yaralandı.

Bu sabah yaralanan diğer gencin de yine Cibaliya’nın doğusunda işgal ordusuna ait SİHA’nın attığı füzeyle yaralandığı ve yarasının hafif olduğu belirtildi.

İşgal güçlerinin dün ve önceki gün Cibaliya’nın doğusuna düzenlediği iki hava saldırısında da iki kişi yaralanmış, işgal ordusu ayrıca bölgede bulunan tarım arazilerine ateş açmıştı.

Cuma akşamı yeniden sağlanan ateşkesi ihlal etmeyi sürdüren işgal ordusunun saldırılarında yangın çıkarıcı balon ve uçurtma uçuran gençleri hedef aldığını ileri sürdüğü kaydedildi.

Başa dön tuşu
Bugün 29 Şubat 2024 (20) içerik yüklenmiştir.