FilistinHaberlerOrtadoğu

İşgal Rejimi Askeri Mahkemesi Yaralı Esir Gencin Gözaltı Süresini Uzattı ​

İşgal rejimine ait El-Meskubiyye sorgu merkezindeki askeri mahkeme, 16 yaşındaki yaralı esir genç Halil Cebbarin’in gözaltı süresini sorgusunun devam ettiğini ileri sürerek 13 gün uzattı.

Esirler ve Özgürlüğe Kavuşanlar Heyeti dün (29 Eylül Cumartesi) konuyla ilgili yayınladığı bildiride, yaralı esir gencin halen Er-Ramle Cezaevi revirinde yattığını ve sağlık durumunun iyiye doğru gittiğini ifade etti.

İşgal rejimindeki Hadassah Hastanesi doktorları, 17 Eylül’de El-Halil’in kuzeyindeki Gush Etzion Yahudi Yerleşkesi yakınlarında gözaltına alındığı sırada vücuduna isabet eden kurşunları çıkarmak için Cebbarin’in sol elini ve sol omzunu ameliyat etmişti.

Esir Cebbarin’in gözaltına alındığı sırada vücuduna 5 kurşun isabet etti. Kurşunlardan üçünün eline, omzuna ve koltuk altına, diğer ikisinin de kalçasına ve bacağına isabet ettiği bildirildi. Filistinli esir gencin idrar yollarından rahatsızlık çektiği ifade edildi.

Filistinli genç esir Halil Cebbarin’in El-Halil’in güneyindeki Yatta kenti sakinlerinden olduğu, Beytlahim’in güneyindeki Gush Etzion Yahudi Yerleşkesi’nde bıçaklama eylemi gerçekleştirerek bir Yahudi yerleşimciyi öldürdüğü belirtildi.

Başa dön tuşu
Bugün 21 Mayıs 2024 (60) içerik yüklenmiştir.