FilistinHaberlerOrtadoğu

İşgal Yönetimi Beyt Hanun “Erez” Kapısı’nı Yeniden Açıyor ​

İşgal yönetiminin Gazze Şeridi’nin kuzeyindeki Beyt Hanun “Erez” Kapısı’nı Savaş Bakanı Avigdor Lieberman’ın talimatı üzerine Dün (27 Ağustos Pazartesi) yeniden açacağı bildirildi.

İşgal rejimi televizyonu 14’üncü kanalında dün akşam yayınlanan habere göre, Lieberman Gazze Şeridi’ndeki sükûnet göz önünde bulundurularak Beyt Hanun “Erez” Kapısı’nın bugünden itibaren açılmasını istedi.

İşgal radyosu, işgal yönetiminin Gazze Şeridi’ndeki insani durumun iyileşmesi için önümüzdeki hafta Brüksel’de yapılacak toplantıda bir dizi proje sunacağını öne sürdü.

Toplantıya işgal hükümetinin temsilcileriyle Filistin Yönetimi’nden ve Birleşmiş Milletler’den yetkililerin katılacağı ifade edildi.

Brüksel’de gerçekleştirilecek toplantının Eylül ayında New York’ta yapılacağı ve bağışta bulunan ülkelerin katılacağı toplantıya hazırlık niteliğinde olacağı belirtildi.

İşgal rejiminin Gazze Şeridi’ndeki insani durumun iyileştirilmesi için gündeme getireceği projeler arasında Gazze’deki kanser hastası çocukların tedavisi için bir ünite kurulması, Karni bölgesinde binlerce Filistinlinin çalışacağı bir sanayi bölgesi kurulması, Gazze Şeridi’ne verilen elektrik miktarının artırılması için yeni hat çekilmesi ve Gazze Şeridi’ne doğalgaz verilmesi için gerekli altyapı çalışması gibi projelerin yer aldığı kaydedildi.

Devamını oku at
https://turkish.palinfo.com/11062
@Copyright Filistin Enformasyon Merkezi

Başa dön tuşu
Bugün 03 Şubat 2023 (14) içerik yüklenmiştir.