FilistinHaberlerOrtadoğu

İşgalcilerin kabusu olmaya devam eden ​Uçurtmalar ve Balonlar Gazze Şeridi Sınırına Yakın Bölgede Yangına Yol Açtı ​

Filistinli gençlerin uçurduğu yangın çıkarıcı balonların bugün (21 Haziran Perşembe) Gazze Şeridi sınırına yakın işgal altındaki topraklarda yangına yol açtığı bildirildi.

İşgal rejimi gazetelerinden Yediot Ahranot’un internet sitesinde yayınlanan konuyla ilgili haberde, Gazze Şeridi’nden gönderilen balonun Sderot ve Niram Yahudi yerleşkeleri arasındaki bölgede yangın çıkardığı belirtildi.

Filistinli gençlerin sınırın diğer tarafına gönderdiği uçurtmalar ve balonlar sebebiyle dün de Gazze Şeridi sınırına yakın arazilerde ve çalılıklarda 12 ayrı yerde yangın çıktığı ifade edildi.

Gazze Şeridi’nden gönderilen balonlar ve uçurtmalar geçtiğimiz günlerde işgal altındaki topraklarda onlarca yangın çıkardı.

Filistinli gençlerin basit araç gereçlerle yaptığı ve kuyruğuna yanıcı madde bağlayarak sınırın diğer tarafına gönderdiği uçurtmalar ve balonlar işgalciler için kabus olmaya devam ediyor.

Uçurtmaların ve balonların çıkardığı yangınlar binlerce dönüm arazinin yanmasına yol açarken, işgal hükümeti başkanı Binyamin Netanyahu’nun uçurtmalar ve balonlar için “gerçek anlamda bir kabus” dediği ifade edildi.

Başa dön tuşu
Bugün 25 Eylül 2022 (24) içerik yüklenmiştir.