Haberler

İsrail güçleri Nablus baskınında genç Filistinliyi öldürdü, üç kişiyi de yaraladı

İsrail rejimine bağlı güçler, işgal altındaki Batı Şeria’da Nablus kentine baskın düzenleyerek, işgal altındaki Filistin topraklarında bir Filistinlinin hayatını kaybettiğini ve çok sayıda kişinin de yaralandığını bildirdi.

Filistin’in resmi Wafa haber ajansının isimsiz güvenlik kaynaklarına dayandırdığı haberine göre, İsrail’in işgal altındaki Batı Şeria’nın kuzeyindeki Nablus’ta Pazar günü düzenlediği baskında 20’li yaşlarının sonlarında Saed al-Koni olarak tanımlanan genç bir Filistinli vurularak öldürüldü ve üç kişi de yaralandı. .

Haber ajansı, genç Filistinlinin Nablus’taki Al-Taawon mahallesine giren gizli bir İsrail kuvveti tarafından vurularak öldürüldüğünü ve İsrail saldırısında yaralanan üç Filistinlinin tıbbi tedavi için yakındaki bir hastaneye kaldırıldığını da sözlerine ekledi.

Wafa, İsrail’in Nablus’un yakınlarındaki Masaken mahallesine düzenlediği baskında iki Filistinlinin daha tutuklandığını bildirdi.

Ölümcül saldırı, İsrail güçlerinin aracının kontrolünü kaybeden Filistinli bir sürücüyü kendilerine karşı “arabaya çarpma saldırısı” girişiminde bulunmakla suçlayarak ölümcül bir şekilde vurmasından bir gün sonra geldi.

Başa dön tuşu
Bugün 07 Şubat 2023 (14) içerik yüklenmiştir.