FilistinHaberlerOrtadoğu

Kassam Komutanı Siyonistlerin Sudan’da Düzenlediği Suikasttan Kurtuldu

Siyonist işgal ordusuna bağlı savaş uçaklarının 5 Nisan Salı gecesi Sudan’ın Port Sudan yolunda seyir halindeki bir araca düzenlediği saldırının hedefindeki Kassam komutanının yara almadan kurtulduğu belirtildi.

Saldırı ve saldırının hedefindeki Kassam komutanıyla ilgili bilgi veren yetkililer şunları ifade ettiler: “05 Nisan Salı günü saldırıya uğrayan araçtaki kişilerden biri Kassam komutanı Abdullatif El-Eşkar’dı. Siyonist rejim, El-Eşkar’ı geçen sene katlettiği Kassam komutanı Mahmud El-Mebhuh’un yerine geçen kişi olarak gösteriyor. Abdullatif El-Eşkar İslamî Direniş Hareketi (Hamas)’ın önde gelen liderlerinden İsmail El-Eşkar’ın da yeğenidir.”

Diğer yandan yeğenine yapılan saldırının ardından bugün (07 Nisan Perşembe) bir açıklama yapan İsmail El-Eşkar şunları söyledi: “Kardeşimin oğlu daha önce de birkaç kez suikasta uğramıştı. İşgal yönetimi onu Hamas hareketi içinde önemli bir konuma sahip olduğu iddiasıyla yıllardır arıyor.”

Kaynakların ifadesine göre, işgal yönetimi El-Eşkar’ı Gazze’ye silah sokmakla suçluyor.

Saldırı üzerine bir açıklama yapan Sudan Dışişleri Bakanı Ali Kerti ise, iki kişinin hayatına mal olan saldırının arkasında Siyonist rejimin olduğunu belirterek, ülkesinin misilleme hakkının mahfuz olduğunu söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 23 Şubat 2024 (25) içerik yüklenmiştir.