FilistinHaberlerOrtadoğu

Kubha: Batı Yaka’da Kadınların Gözaltına Alınması Engellenmeli ​

Filistinli Esirler eski Bakanı Vasfi Kubha, işgal güçlerinin kadın, erkek, çocuk demeden Filistin halkının her kesimini hedef aldığını söyledi.

Kubha, işgal güçlerinin Filistinli şehit Neşet El-Kermi’nin eşi mürebbiye Dina Es-Said’i Filistin halkını bilinçlendirmedeki rolü nedeniyle gözaltına aldığını belirterek, kadınları gözaltına alan işgal güçlerinin onların Filistin toplumunda herhangi bir rolü olmasını istemediğini ifade etti.

Kubha, dün (2 Temmuz Pazartesi) konuyla ilgili yaptığı açıklamada, işgal rejiminin uluslararası hukuka ve anlaşmalara uymadığına dikkat çekti.

Filistin halkının kadınların gözaltına alınmasını engellemek için her türlü yolla işgalcilere karşı koyması gerektiğini dile getiren Kubha, işgalcilerin Filistinli kadınların gözaltına alınmasının kırmızıçizgiyi aşmak olduğunu bilmesi gerektiğini belirtti.

Kubha, Filistinli grupların ve halkın tepkisinin istenilen düzeyde olmadığını ve bu durumun işgalcilerin kadınları gözaltına almaya devam etmesine yol açtığını bildirdi.

Tüm onurlu Filistinlilerden kadınların gözaltına alınmasına karşı çıkmalarını isteyen Kubha, işgal güçlerinin Filistinli kadınları internetteki paylaşımları nedeniyle dahi hedef almaya başladığını söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 02 Ekim 2023 (36) içerik yüklenmiştir.