İslami Davet

Lübnan direnişi, tek yolun direniş olduğunu anlatmaktadır

26 Mayıs 2008 19:01

İslami Direniş Hareketi (Hamas), Güney Lübnan’ın özgürlüğüne kavuşmasının yıldönümünde yaptığı açıklamada, Güney Lübnan’ın işgal güçlerinin elinden kurtarılmasının, benzer durumda olan ülkeler için direnişin en mantıklı ve en uygun yol olduğunu gösterdiğini kaydetti.

Hareket adına bir açıklama yapan Fevzi Burhum, Lübnan direnişinin etkin ve başarılı olduğunu belirterek, bu direnişin Lübnan’ın çıkarlarını koruduğunu, ülkeyi işgalden kurtardığını, Lübnan halkını savunduğunu kaydetti. Burhum, Lübnan’ın işgal altındaki toprakları kurtarılıncaya kadar direnişin sürmesi gerektiğini sözlerine ekledi.

Burhum sözlerini şöyle sürdürdü: “İsrail işgali, Lübnan’a ardı ardına açtığı savaşlarda Lübnan halkının iradesini kırmayı ve topraklarını işgal etmeyi amaçlamıştı. Ancak olan bitenler, Lübnan direnişinin milli çıkarların korunması açısından stratejik bir seçenek olduğunu gösterdi.”

Burhum açıklamasını şöyle sürdürdü: “Lübnan direnişi, Lübnan halkının Özgürlük Günü’nü kutladığı şu günlerde Filistin halkına, barış görüşmeleri ve tavizlerle bir yere varılamayacağını en güzel bir şekilde göstermiştir. Nasıl ki Lübnan halkı direniş etrafında kenetlenmişse, aynı şekilde Filistin halkı da işgal altındaki topraklarını kurtarmak ve hedeflerine ulaşmak için stratejik bir seçenek olan direniş çizgisinden taviz vermemelidir.”

Lübnan direnişi, tek yolun direniş olduğunu anlatmaktadır Konusuna Ait Etiketler

Yukarı Çık