FilistinHaberlerOrtadoğu

Maariv: Büyük Dönüş Yürüyüşü İsrail İçin Kronik Bir Baş Ağrısına Dönüştü ​

Büyük Dönüş Yürüyüşü ve başladığı 30 Mart’tan bu yana gerçekleştirdiği başarılar İsrailli bir yazarın makalesine konu oldu.

Yazar Jacky Hugi, Maariv gazetesinde yayınlanan makalesinde, Hamas’ın üç ay önce Gazze Şeridi sınırında başlattığı halk gösterilerinin büyük bir başarı elde ettiğini yazdı.

İsrailli yazar, Hamas’ın kapsamlı bir güvenlik çöküşü yaşanmadan işgal rejimine baskı yapmayı etkili bir şekilde kullandığını belirtti,

Bu yılın ikinci çeyreğinde Hamas’ın işgal rejimi kalesine iki gol attığını kaydeden İsrailli yazar, “Dünya Kupası’nda olsaydık kupayı Hamas’a verecektik” dedi.

İsrailli yazar, Hamas’ın İsrail’e attığı birinci golün Gazze Şeridi sınırına yakın bölgeleri sakin ve huzurlu bölgeler olmaktan çıkarıp elli kilometre uzunluğundaki sınır şeridini barışçıl gösterilerle sıcak çatışma alanına çevirmesi olduğunu yazdı.

29 Mart’tan bu yana yangın çıkarıcı uçurtmalar sebebiyle sınıra yakın yerleşkelerde hayatın tahammül edilemez bir hale geldiğini bildiren İsrailli yazar, Hamas’ın son aylarda geliştirdiği araçlarla işgal rejimini rahatsız etmeyi başardığını bildirdi.

İsrailli yazar, Hamas’ın İsrail’e attığı ikinci golün ise Gazze Şeridi’ne uygulanan ablukanın bölgedeki ve tüm dünyadaki başkentlerde konuşulması olduğunu belirtti.

Makalesini futbol terimleriyle tamamlayan yazar, İsrail ve Hamas arasındaki maçın ilk yarısının bittiğini ve önümüzdeki günlerde ağır bir darbe almaktan korktuklarını söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 18 Temmuz 2024 (10) içerik yüklenmiştir.