FilistinHaberlerOrtadoğu

Mahmud Abbas 100 milyon dolarlık servetini açıklamaya davet edildi

Filistin Kurtuluş Örgütü ve Fetih Hareketi’nin eski lideri Yasir Arafat’ın danışmanlarından Muhammed Reşid, Filistin Özerk Yönetimi Başkanı’nı şiddetle eleştirerek, yüz milyon dolar olduğunu söylediği servetinin kaynağını açıklamaya davet etti.

“Halid İslam” ismiyle de tanınan Muhammed Reşid, (16 Mayıs Çarşamba) El-Arabiya kanalına konuşarak Filistin’deki yolsuzlukların yargılanmasını isteyen Yolsuzlukla Mücadele Heyeti’nin açıklamalarını değerlendirdi.

“Mahmud Abbas Filistin’e döndüğünde Yasir Arafat’ın emriyle kendi ellerimle 25 bin dolar teslim ettim” diyen Reşid, Abbas’ın ve oğullarının bugün Filistin, Ürdün ve Tunus’ta 21 milyon dolar olduğu tahmin edilen mallarının, mülklerinin ve saraylarının olduğunu söyledi.

Reşid, Abbas’tan yüz milyon dolara ulaştığını söylediği servetinin nasıl bu kadar büyüdüğünü sorarak servetinin kaynağını açıklamasını istedi.

“Zavallı adam” dediği Mahmud Abbas’ı rüşvet almakla suçlayan Reşid, Filistin Özerk Yönetimi Başkanı’nın her İsrail seçiminde Arapların listesini desteklemek adı altında Filistin kurumlarından ve özel sektörden milyonlarca dolar aldığını söyledi.

Arafat’ın danışmanı, Mahmud Abbas hakkındaki yolsuzluk iddialarıyla ilgili Abbas’ın kontrolünde olmayan bağımsız bir mahkemede yargılanmaya her zaman hazır olduğunu belirtti.

Başa dön tuşu
Bugün 16 Temmuz 2024 (14) içerik yüklenmiştir.